Suplementacja witaminy D – podawanie składnika w kroplach: organizm ludzki do swojej codziennej pracy potrzebuje wielu składników. Dzięki nim możliwe jest prawidłowe działanie poszczególnych narządów i organów. Jedną z tego rodzaju substancji jest witamina D. Jakie ona pełni zadanie? W jakim celu jest podawana? Jak najlepiej przyjmować tego rodzaju składnik? Witamina D w kroplach – jak ją stosować?
Funkcje witaminy D pełnione w organizmie człowieka
Witamina D pełni bardzo ważną rolę podczas życia człowieka, zarówno od poczęcia, aż po okres późnej starości. Dzięki niej możliwe jest przede wszystkim wspomaganie rozwoju kości, jak i regulowanie pracy poszczególnych narządów. Poziom tego składnika mineralnego wpływa w szczególności na:
- nadciśnienie,
- cukrzycę,
- przebieg ciąży,
- układ kostny i stawowy,
- rozwój nowotworów,
- czy odchudzanie.
Dlatego też tak bardzo ważnym jest utrzymanie odpowiedniej ilości składnika w organizmie. Sama witamina D posiada wiele cennych właściwości, którymi są przede wszystkimi: mineralizacja, regulacja gospodarki wapniowo – fosforowej, działanie przeciwzakrzepowe i wiele innych.
W obecnych czasach spora część społeczeństwa boryka się z niedoborem tego składnika. Dlatego w życia każdego z nas tak bardzo ważna jest suplementacja witaminy D. W jaki sposób dostarczać ten element do organizmu? W jakiej ilości i w jakiej postaci?
Dostarczanie witaminy D do organizmu
W życiu każdego człowieka, powinny znajdować się pewne wyznaczone cele i priorytety. Pomimo szybkiego trybu życia, zapracowania, braku czasu i roztargnienia warto zadbać o kilka ważnych aspektów. Jednym z nich jest dieta i suplementacja.
Dlaczego jest ona tak ważna? Ustalenie jadłospisu oraz reguł dotyczących żywienia, jest bardzo cennym działaniem. Dzięki temu możliwe jest uniknięcie niedoboru pewnych składników mineralnych, w tym witaminy D. Dzięki odpowiednio dopasowanemu pożywieniu można dostarczać naturalne witaminy https://ukryteterapie.pl/strona/kontakt, a także zadbać o dodatkową suplementację.
W jaki sposób dostarczać witaminę D z pożywania? Najbogatszym źródłem tego rodzaju substancji są: ryby – śledź, łosoś, węgorz, masło, nabiał – ser żółty, żółtka jaj, itp.
Nie zawsze jednak jest to wystarczalne. Dlatego też warto zwrócić uwagę na dodatkową suplementację, jak również uwzględnić podawanie substancji szczególnie dzieciom i seniorom.
Witamina D w kroplach
Jednym z popularnych sposobów dostarczania do organizmu witamy D jest podawanie składnika w firmie płynnej. Najlepsza wit d3 https://ukryteterapie.pl/kategoria/witamina-d to taka, która jest dostosowana do wieku i potrzeb samego odbiorcy. Sposób jej podania wpływa także na wchłanianie substancji oraz jej rozprzestrzenianie. Dlatego też jedną z popularnych metod jest podawanie kropel.
Dlaczego tego rodzaju suplementacja jest tak popularna? Co daje spożywanie kropel? W jaki sposób je podawać i w jakich dawkach?
Witamina D w kroplach to produkt przeznaczony zarówno dla niemowląt, dzieci, dorosłych i seniorów, uzupełniający wszelkie niedobory. Jest on bardzo praktyczny w użyciu, a podanie go nie sprawia żadnych problemów. Substancja ta pobudza wchłaniania fosforu i wapnia, a także zapewnia prawidłowy rozwój poszczególnych narządów. Jest także dodatkowym wsparciem układu immunologicznego i pomocą w nabywaniu odporności.
Witamina D w kroplach jak stosować?
Suplementy diety https://ukryteterapie.pl/ podawane w kroplach szybko się wchłaniają do organizmu. Niezwykłą zaletą tego rodzaju metody spożywania jest wiele możliwości dostarczania odpowiedniej dawki. Warto jednak pamiętać, by przygotowana mieszanka była wypita zaraz po jej zrobieniu. Krople można nałożyć na łyżeczkę i bezpośrednio wypić. Dla malutkich dzieci czy osób opornych na spożywanie tej formy suplementu, możliwe jest wymieszanie go z letnią wodą lub innym napojem. Ponadto jest to najwygodniejsza forma przyjmowania witaminy dla osób niepełnosprawnych lub mających problem z przełykaniem.
Warto również pamiętać o dawkach, których należy skrupulatnie pilnować. Nie można stosować substancji w nadmiernej ilości. Dlatego też zostały przygotowane normy określające zapotrzebowanie organizmu według wieku. Dawkowanie opisane jest na opakowaniu medykamentu. Najczęściej wyrażane w ilości kropel. Substancję należy stosować zgodnie z wytycznymi. Krople przyjmować zgodnie z zaleceniami lekarza, farmaceuty lub według informacji wskazanej na opakowaniu. Stosowanie kropel w nadmiernej ilości może powodować wiele szkód i skutków ubocznych.
Jak stosować tego rodzaju krople? Dawkowanie
Aby precyzyjnie odmierzyć dawkę należy uważnie oddzielać każdą kroplę. Można również posiłkować się załączonymi do zestawu lub dostępnymi w aptece akcesoriami mierniczymi – pipetami, kieliszkami czy zakraplaczami.
Warto zwrócić uwagę na określone normy i zalecenia. Są to dawki uzupełniające niedobory stosowane w profilaktyce:
- niemowlęta do 6 mc życia – do 500 j.m/dobę – około 1 kropli,
- dzieci od 1-10 roku życia – do 1000 j.m/dobę – do 2 kropli,
- młodzież do 18 roku życia – 800 – 2000 j.m/dobę,
- dorośli do 75 roku życia – do 3000 j.m/dobę,
- seniorzy po 75 roku życie – do 4000 j.m/dobę
Podczas stosowania kropel należy zwrócić uwagę na stężenie substancji i dostosować ilość kropel do dziennego zapotrzebowania.