Organizacja wieczoru kawalerskiego.

Wieczór kawalerski ma się raz w życiu (podobnie jak ślub). Musi to być wyjątkowy dzień, a może nawet weekend. Jak zabrać się do jego organizacji? Co musimy wiedzieć o wieczorze kawalerskim? Za moment wszystkiego się dowiemy.

Kogo w ogóle zaprosić?

Szykujemy wieczór kawalerski Kraków. Mamy już pewne plany, ale nie mamy pojęcia kogo tak naprawdę zaprosić? Ile osób najczęściej jest zapraszanych na wieczór kawalerski? Przyjęło się, że najczęściej jest to dziesięciu czy też maksymalnie piętnastu najlepszych kolegów – oczywiście pana młodego. Nad listą najczęściej panuje świadek. Jest on organizatorem głównym tego całego wydarzenia. Wbrew pozorom pan młody w organizacji kompletnie nie uczestniczy https://axenation.com/pl/imprezy-integracyjne-szczecin/. Jeśli większość kumpli tak naprawdę pochodzi z jednej grupy, to nie ma większego problemu. Gorzej jeśli trzeba ściągać gości z pracy, ze studiów czy też nawet z lat dziecięcych. Wówczas warto taką listę gości skonsultować z panem młodym, aby mieć pewność czy oby na pewno wszyscy są mile widziani oraz czy ktoś przypadkiem nie został pominięty. Jeśli wieczór kawalerski Kraków ma być totalną niespodzianką, to świadek powinien skonsultować wszystko z panną młodą. Zna ona przecież najlepiej swoje narzeczonego.

Świadkowi nie wolno zapomnieć o zaproszeniu najmłodszych członków rodziny, a więc brata czy też kuzyna pana młodego. Przyszłego szwagra również nie może zapomnieć. Oczywiście nie pomija się w uwzględnieniu na liście także gości zagranicznych.

Czytaj także:

Gdzie najczęściej organizowane są wieczory kawalerskie?

Skoro już mniej więcej świadek uporał się z listą gości, to może zacząć  szukać odpowiedniego miejsca na zabawę. Wiele wieczorów odbywa się w największych miastach Polski oraz Europy. To właśnie w takich miejscach znajdziemy najwięcej atrakcji rozrywkowych, sportowych oraz klubów muzycznych. Zatem jak najbardziej wieczór kawalerski Kraków to możliwie najlepsze rozwiązanie. Wielokrotnie wieczór przeradza się w weekend i świadek powinien zorganizować każdy dzień. W przypadku wyjazdowego wieczoru kawalerskiego – jak wieczór kawalerski Kraków nie można zapominać o zorganizowaniu noclegu. W takim mieście jak Kraków miejsc noclegowych jest od groma. Ekipa z wieczoru kawalerskiego może się zameldować w ekskluzywnym hotelu czy też w tanim hostelu. Wszystko jest zależne od budżetu.

Świadkowie wielokrotnie planują wieczór kawalerski Kraków w ten sposób, że rozpoczyna się on od prawdziwej męskiej rozrywki sportowej. Dużą popularnością cieszą się gokarty czy też paintball. Później już pozostaje obiad i piwko https://axenation.com/pl/imprezy-integracyjne-warszawa/. Największa zabawa zaczyna się wieczorem wraz z wejściem do klubu. Świadkowie z nieco większym budżetem decydują się na podjechanie pod klub ekskluzywną limuzyną, która jest dodatkową atrakcją. Najczęściej jednak stawia się na taksówki.

Transport, o którym już troszkę wspomnieliśmy jest bardzo ważny. Dzięki zaplanowanym transportowi możemy liczyć na bardzo sprawny przebieg wieczoru kawalerskiego Kraków. Raczej podczas tak ważnego dnia i nocy nikt nie chce tułać się w zatłoczonym autobusie. Na rynku znajdziemy wiele firm, które zajmują się stricte usługami transportowymi na wieczory panieńskie i kawalerskie. To właśnie w takiej firmie znajdziemy w ofercie limuzynę czy też sportowego jeepa.

Kto jest zobowiązany do poniesienia kosztów?

Na sam koniec pozostaje jeszcze mało przyjemna kwestia jeśli chodzi o wieczór kawalerski Kraków. Mamy na myśli bowiem koszty. Zależnie wybranych atrakcji, jak i także rozmachu organizowanego wieczoru, koszty mogą się znacznie różnić. Koszt łączny najczęściej obejmuje transport, nocleg, wejście do kluby, napoje, jedzenie oraz atrakcje sportowe. Kwota oscyluje w granicach między trzy a pięć tysięcy złotych. Zasady mówią o tym, że za wieczory kawalerskie płacą po równo wszyscy uczestnicy, poza panem młodym. Śmiało można nazwać wieczór kawalerskie imprezą składkową.

Jednak to nie wszystkie wydatki. Uczestnicy składają się również na prezent dla pana młodego. Mogą to być perfumy, alkohol, zegarek czy też portfel. Można kupić prezent za dwieście złotych, a są także tacy, którzy płacą tysiąc złotych. Nie zrażajmy się, ponieważ nie jest to w żadnym wypadku obowiązkowy element. Na pewno jednak panu młodemu będzie miło jeśli jakąś pamiątkę z tego jakże wyjątkowego wieczoru otrzyma. Najczęściej zatem uczestnicy wpłacają składkę wynoszącą około trzystu złotych. Nie można jednak określić tego jednoznacznie, ponieważ jak wiemy jest to zależne od bardzo wielu elementów. Można zorganizować wieczór kawalerski za kilkaset złotych, a można również pokusić się o wieczór kawalerski za kilka tysięcy złotych czy też nawet kilkadziesiąt.

Pamiętajmy jednak, że nic nie jest jakby narzucane czy też obowiązkowe. Śmiało możemy robić według siebie. Nie ma tutaj jakiś elementów obowiązkowych czy też nie pasujących do danego wydarzenia. Jednak weźmy pod uwagę sugestie pana młodego. Jeśli nie życzy sobie striptizerki, to nie ściągajmy jej na siłę. Pamiętajmy o tym. Nie naróbmy żadnych niedomówień czy też nie doprowadzamy do sprzeczek.